Featured Video Play Icon

Belang van bewegen in relatie tot onze weerstand

Sabine Udocorona, nieuws

Sportverenigingen en -clubs dicht, sportcomplexen en daarna scholen gesloten. Niet lang daarna volgde het advies zoveel mogelijk thuis te blijven. Waar moet iedereen dan bewegen? Gaat iedereen dan nog bewegen? Ik zag nog een gevaar: het scherm. En alle maatregelen om besmetting met het coronavirus te voorkomen, lijken ons daar naartoe te duwen! Samen met een collega ben ik daarom een beweegvlog gestart. Voor alle kinderen van 0-85, om ze thuis te laten bewegen. Niet alleen middels instructie maar door zelf mee te doen. Deze vlogs doe je mee, terwijl je kijkt. Tijdens de laagdrempelige oefeningen proberen we te informeren, entertainen en van tips te voorzien. Zodat je ook na de vlog hopelijk nog zin hebt om meer te doen. We zochten contact met een expert die ons in de vlog uitleg kon geven over het belang van bewegen. Niet alleen in relatie tot gezondheid en leerprocessen, dat is al langer bekend maar ook in relatie tot onze weerstand. We kwamen uit bij prof. dr. Erik Scherder, bekend van boeken over het brein en hoogleraar klinische neuropsychologie. Hij deelde onze zorgen en stemde in met een interview. Hierin gaat hij op zijn, voor velen bekende, inspirerende wijze in op bovenstaande vragen. Ook bevroegen we hem waar dat bewegen – want je hebt bewegen en bewegen – eigenlijk aan moet voldoen. Zie het in onze vlog nr 6 COVID-19 eruit, LOVID-19 erin!

Dit is de rechtstreekse link naar ons YouTube-kanaal.